sk   en     de    pl    ru 

KONTAKTY 0850 150 151 | 905 934 579

Aký povrch pod pergolu?

14.2.2018

Vybrali ste si na záhradu pergolu. Ovšem nie ste si istí tým, aký povrch by mala posedenie pod pergolou mať. Pokúsime sa vám poradiť, čo bude najlepšie.

Číst dál...

Kovová pergola môže mať vzhľad drevené, neveríte?

8.2.2018

Niekto miluje drevo, ale zároveň si bohužiaľ veľmi dobre uvedomuje aj jeho početné nevýhody. Našťastie aj v tomto prípade sa dá nájsť riešenie. Ponúka sa kovová pergola, ktorá bude vyzerať ako drevená.

Číst dál...

Aká pergola je najšikovnejší a ako ju ukotviť?

zahradní pergola

25.1.2018

Vyberáte si pergolu? Ak áno, iste budete chcieť, aby bola jednoduchá a dobre sa udržiavala. Predstavíme vám typy pergol, s ktorými zaručene nebudete mať veľa práce.

Číst dál...

Lacná a kvalitné pergola? To ide krásne dohromady

zahradní pergola

10.1.2018

Keď sa povie pergola, veľa ľudí má dojem, že je pre nich príliš nákladná záležitosť. "Bude to stáť veľa peňazí, radšej to oželiete," hovoria si mnohí. Kvalitné, ale zároveň lacné. Máte pocit, že to k sebe nejde? Opak je pritom pravdou. Je možné si zabezpečiť lacné, ale pritom dobré spracovanie pergoly.

Číst dál...

Ktorá pergola vyžaduje najmenej práce v oblasti údržby?

pergola

29.12.2017

Ktorá pergola sa udržuje najľahšie? Takéto a podobné otázky si celkom iste budete klásť, ak premýšľate o tom, že by ste si pri dome alebo u vás na záhrade niekde pergolu postavili. Lenže súčasne s úvahami na tému pergoly sa logicky pýtate aj na to, či bude vo vašich silách sa o pergolu správne starať. To je dôležité a rozhodne vám to schvaľujeme.

Číst dál...

Seriál pergoly: Diel 3 Montáž pergoly

15.12.2017

Pokračujeme tretím dielom nášho seriálu, ktorý sa týka stavby pergoly. Už sme si podrobne vysvetlili, ako si pripraviť terén pre vlastné stavbu, že musí byť v rovine, aj ako si nachystať podklad, to znamená napríklad dlažbu či základovú dosku. Už aj vieme, že je pergolu potrebné ukotviť do pätiek a že by drevená pergola mala byť aspoň 15 cm nad terénom. Čo ďalej?

Číst dál...

Seriál pergoly: 1. Diel - pred realizáciou pergoly

4.12.2017

Rozhodli ste sa, že by sa do vašej záhrady hodila pergola? Ak áno rozmyslite si, kam ju umiestniť. Berte na vedomie, že ide o trvalú stavbu na mnoho rokov dopredu, a preto starostlivo zvažujte, kam ju umiestniť, aby ste pod ňou mali dobrý rozhľad, nikto vás nerušil. Premýšľajte aj o tom, kadiaľ vaňou vetry, kam svieti slnko. Akonáhle si určíte miesto, v našom seriáli vás prevedieme celým postupom stavby pergoly.

Číst dál...

Aké kritériá sú pri výbere pergoly najdôležitejšie?

24.11.2017

Chcete si na svojej záhrade postaviť pergolu? Ak áno, rozhodne by ste sa do toho nemali púšťať bez rozmyslu. Naopak, vopred je potrebné si utriediť priority a rozhodnúť sa, čo je pre vás najdôležitejšie. Predovšetkým si musíte veľmi dobre premyslieť, aký účel má vaša pergola spĺňať a na základe toho sa rozhodovať.

Číst dál...

Pergola je "in" a má široké možnosti

17.11.2017

Pripadá vám, že mať iba jednoduchú pergolu v podobe štyroch stĺpikov a hore obdĺžnika a priečnych spojovacích trámikov je tak trochu out? Že si jednoducho doba žiada niečo viac, alebo zaujímavého, originálneho, nekonvenčného? Máte pravdu, je to tak. Pergola nemusí byť len jednoduchým objektom, dajú sa s ňou robiť najrôznejšie kúzla, aby bola "in".

Číst dál...

Pergola je vlastne jednoduchá stavebnica

1.11.2017

Miesto, ktoré láka na posedenie s rodinou a priateľmi, na oddych, na grilovanie, na relaxáciu, to je pergola. Jej výhodou je, že má bezpočet najrôznejších variantov, každý si vyberie, každý si príde na svoje, zvolí si, čo chce, čo mu najviac vyhovuje. K dispozícii je skutočne neuveriteľné množstvo variantov.

Číst dál...

Chcem pergolu. Ako ju zaistím proti vetru?

pergola

30.10.2017

Prakticky každý, kto chce pergolu, si položí otázku, či k nej tiež potrebuje stavebné povolenie. Väčšina staviteľov sa domnieva, že nie, ak táto pergola nebude väčšia ako 25 m2. To je síce pravda, ale tak jednoduché to ani zďaleka nie je. Bez čoho sa teda pri stavbe pergoly nezaobídete?

Číst dál...

Na drevenú pergolu sú ideálne sušené KVH hranoly

25.10.2017

Kryté, alebo tiež nekryté posedenie, to je pergola. Najčastejším materiálom, ktorý sa pre jej zhotovenie užíva, je stále ešte drevo. Pergola môže byť skutočne neoddeliteľnou súčasťou každej, či už menšie alebo väčšie záhrady. Aj v prípade naozaj malé záhrady ju môžete postaviť a vytvoriť z nej efektívne a zmysluplný priestor, využiteľný na rôzne účely.

Číst dál...

Čo robiť, keď si nevyberiete pergoly z ponuky?

26.10.2017

Nedarí sa vám vybrať si nejaký model pergoly z širokej dostupnej ponuky? Potom nezúfajte, nie je na to žiadny dôvod. Je samozrejmé, že nie každý sa trafí do rozmerov dostupných v katalógu. Niekto potrebuje treba atypickú pergolu s neobvyklými rozmermi, napríklad menšími, než je štandard, alebo naopak väčšími.

Číst dál...

U pergol z lepeného dreva sa neobjavujú trhliny

24.10.2017

Aký materiál je najlepší na pergoly? Je to drevo, aj keď mu veľmi zdatne šliape na päty hliník. Avšak už z minulosti nájdete na našich záhradách veľký podiel drevených pergol. Tie samozrejme vydržia dlhé roky, ak sa o ne budete správne starať. Je to hlavne na vás, či nezabudnete na ich dobré ošetrenie. A drevo má čo povedať aj dnes, napriek silnej konkurencii kovových pergol.

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Vyhľadávanie

Video

 

 

E-shop | Pergoly | Prístrešky | Garáže | Pergoly | Levné pergoly | Alu pergoly | Klasické pergoly | Domčeky | Hotove pergoly | Hotove pristrešky | Plechové garaže |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l