1.11.2017

Miesto, ktoré láka na posedenie s rodinou a priateľmi, na oddych, na grilovanie, na relaxáciu, to je pergola. Jej výhodou je, že má bezpočet najrôznejších variantov, každý si vyberie, každý si príde na svoje, zvolí si, čo chce, čo mu najviac vyhovuje. K dispozícii je skutočne neuveriteľné množstvo variantov.

Oddelíte okrasnú záhradu od hospodárskej11

Aj samotné drevené pergoly majú veľa podôb. Prečo? Práve preto, že ide jednoduchý, ale veľmi účelný stavebnicový systém. A z ako každé detské stavebnice, aj z tejto dospelácke stavebnice sa dá zložiť všeličo. Veľa zostáv podľa najrôznejších prianí a potrieb užívateľov. Navyše si môžete vytvoriť z pergoly treba optický predel záhrady, kedy oddelíte treba okrasnú záhradu od tej hospodárskej, alebo vstup do domu od záhrady, záleží na vás, čo budete potrebovať.

Sústava stien môže vytvoriť plot

Záhradné pergoly môžu byť aj okrasným prvkom. Nejde iba o vlastnú konštrukciu pergoly. Na ňu môžu nadväzovať aj ďalšie prvky. Napríklad môže mať pergola bočné steny z drevených mreží, ktoré sú ozdobné, ide o deliace steny. Takáto zostava deliacich stien môže vytvoriť potrebné pekný plot medzi vaším a susedovie pozemkom. Zabijete tak dve muchy idú ranou. Máte plot i okrasný prvok, ktorý tvorí s pergolou jeden celok. Optický predel vyzerá potom úplne dokonale.

Vybudujte si celé zákutia

Ak chcete, môžete si vytvoriť aj zložitejšie pergoly z dreva alebo dokonca celá zákutia napríklad do rohu záhrady či k domu alebo do niky domu. Počas jari, leta, ale aj skorej jesene sa tieto pergoly stanú najnavštevovanejším miestom záhrady. Základná konštrukcia skombinovaná s bočnými mrežami zabezpečí, aby pergoly poslúžili svojmu účelu. Vždy si vytvoríte také kombinácie, ktoré budú zodpovedať vášmu vkusu. Samozrejmosťou by malo byť aj zastrešenie pergoly.