18.10.2017

Chcem si zaobstarať pergolu, a to lacno. Tiež máte tieto a podobné požiadavky? Niet divu, nikto nechce zbytočne míňať ťažko zarobené peniaze. Kúpiť pergolu, ktorá bude plne funkčná, a pritom nie predražená, našťastie v dnešnej dobe nie je žiadny problém. Môžete si zaobstarať pergoly, ktoré majú veľmi rozumný pomer medzi cenou a ich úžitkovou hodnotou.

Ľahký kov je ideálny do konštrukciíalu pergoly


Medzi tie najlacnejšie patrí bezo sporu hliníkovej pergoly. Od tej doby, čo sa v konštrukčných priemyselných odboroch začal využívať vo zvýšenej miere hliník, ide veľa vecí, ktoré boli predtým treba dosť problematické. Hliník má totiž oproti oceli jednu veľmi podstatnú výhodu - je veľmi ľahký. Preto v mnohých prípadoch môže nahradiť oceľové konštrukcie, ktoré sú zbytočne ťažké, čo je problém. Horšie sa s nimi manipuluje, keď niekde spadnú, môžu spôsobiť zranenie.

Pevný materiál so širokým využitím


Naproti tomu pergola z hliníka je ľahká, zvládne ju zostaviť napríklad aj kutil s jedným pomocníkom. Jednotlivé diely do seba zapadajú doslova ako stavebnica. Samozrejme, keby na niekoho spadla hliníková konštrukcia, tiež môže spôsobiť zranenie, ale v porovnaní s oceľovými konštrukčnými prvkami je jej váha oveľa menšie. Pritom všetkom je ale hliník na druhú stranu veľmi pevným kovom, preto sa tiež tak široko využíva.

Bezúdržbové stavby


Záhradné pergoly vyrobené z hliníka navyše záujemcov pútajú priaznivú cenu. Je do istej miery zásluhou aj tohto materiálu, že sa pergoly tak rozšírili. Pretože si ich môže vďaka prijateľnej cene dovoliť aj veľa ľudí, pre ktorú predtým bývali príliš drahé. Boom pergol posledných rokov má na svedomí teda hliník, ktorý nadchne aj tým, že konštrukcia z neho vybudované sú prakticky bezúdržbové. Stačí je jednoducho spláchnuť hadicou, nevyžadujú žiadne každoročné natieranie ako trebárs pergoly drevené.