11.10.2017

Ak si chcete dopriať nerušený odpočinok v záhrade, ideálny priestor predstavuje pergola. Môžete sa tam posadiť napríklad na ratanové kreslo a v pokoji relaxovať. Pergola vám ponúkne výhody krásneho a romantického posedenie od jari až do jesene. Pokiaľ si zaobstaráte vykurovania napríklad vo forme infražiariče, nedá sa vylúčiť ani zimné posedenie, ale to už je na vás.

Historický obrázok sa mení11

Aj elegantné drevené pergoly môžu byť dokonale funkčné, v prípade, že sa zastreší. Takýto prístrešok splní nielen vaše romantické predstavy, ale zároveň aj funguje ako úkryt pre rôzne účely. V minulosti väčšina ľudí vnímala pergoly ako konštrukciu pre popínavé rastliny, avšak tento historický obrázok sa teraz výrazne mení. Prednosť dostávajú pergoly schopné splniť oveľa širší účely. Ostatne aj odpočinok môže mať veľa podôb.

Hojdačka súčasťou pergoly

Napríklad pergoly a kryté posedenie k stene domu môžu ponúknuť napríklad aj hojdačku. Môže ísť čisto o oddychový priestor, kde inštalujete záhradné posedenie zložené z elegantného nábytku. Pokojne sa sem dá umiestniť aj pekná hojdačka. Na mnohých miestach sú k dispozícii systémy hojdačky, ktoré sú rovno súčasťou pergoly. Máte tu treba drevenú lavicu, stôl a stoličky a po dĺžke jednej steny aj hojdačku. Vybudujete si tak krásny a praktický kútik pre rodinné posedenie. Možno však predpokladať, že o hojdačku bude najväčší záujem ...

Mechanické namáhanie vydrží

Možno si teraz kladiete otázku, či takéto záhradné pergoly sú stabilné, či sa nezrúti. Predsa len je potrebné brať do úvahy, že pohyb hojdačky znamená pre konštrukciu pergoly významný prvok namáhaniu. Našťastie samozrejme výrobca akcentuje tento fakt pri samotnej konštrukcii pergoly, takže sa nemusíte ničoho obávať. Naopak. Pergola bez problémov vydrží mechanické namáhanie. Pokojne si preto zaobstarajte pergolu s hojdačkou, nech si môžete vychutnať tento príjemný komfort.