7.10.2017

Ako by mala vyzerať naozaj moderné pergola? Väčšinou je kovová, dizajnovo dokonalá a v zásade hlavne minimalistická. Hodí sa k širokému spektru domov, snáď okrem klasických dreveníc a iných rustikálnych stavieb, tam je samozrejme oveľa vhodnejšie dať prednosť drevené klasike na tehlových či kamenných stĺpcoch.

Minimalistické poňatiedrevena pergola P2


Ak aj vás pod pojmom pergola, alebo tiež altánok napadne v prvom rade drevená pergola či altánok taktiež z dreva vybavený krytou strechou z pálených škridiel, asfaltovej lepenky či asfaltových šindľov, potom vedzte, že to je iba jedno z mnohých riešení, ktoré sa nehodia pre každú situáciu a každú stavbu. Naopak moderné domy v súčasnom štýle, minimalistické architektúre, si žiadajú tiež rovnako minimalistické poňatie pergol. Nie je problém nájsť také riešenia.

Vydrží aj silný vietor


Jednoznačné výhody tu ponúkajú hliníkové pergoly. V čom spočívajú? Predovšetkým si nemusíte robiť starosti s každoročným natieraním, ktoré je u drevené pergoly bohužiaľ úplnou nevyhnutnosťou. Hoci je hliníková konštrukcia ľahučká, ľahko sa s ňou pracuje, naproti tomu je, pre niekoho možno prekvapivo, aj veľmi odolná. Zvládne si poradiť mnohokrát aj s vetrom do rýchlosti treba 165 km za hodinu. Zároveň si môžete na pergole nechať vybudovať aj odkvapový systém, takže ani kvapky vody zo strechy vašej pergoly nepríde na zmar.

Môžete si zaobstarať aj vykurovanie


Uvedené záhradné pergoly z hliníka je možné vyrobiť pokojne aj na mieru vašim potrebám. Existuje nejaká základná ponuka farieb, avšak ak vás neuspokojí, existuje napríklad aj možnosť zvoliť na mieru iný odtieň podľa škály RAL. Zároveň je možné efektívne vyriešiť i prípadné tienenie pergoly. Iste nechcete, aby vás v sparnom lete hnevali slnečné lúče. Pergola môže byť situovaná k stene aj ako samostatne stojaci. Môžete si k pergole kúpiť aj infravykurovania, potom jej priestor využijete aj počas chladných večerov.