15.9.2017

Kovové pergoly sú v posledných rokoch veľmi populárne. Rozhodne neplatí, že pergola znamená iba drevenú stavbu. Môžete si vybrať, aký materiál najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Niekto ale môže mať pocit, že mu kovová pergola bude hrdzavieť ...

Vaše pocity sú mylnépergolas ocelova 1

Kov predsa hrdzavie a musíme ho stále natierať. Inak čoskoro prídeme o jeho estetickú, ale aj úžitkovú hodnotu. Takéto pocity má veľa ľudí. Nu áno, neošetrované železo naozaj koroduje, s tým nič nenarobíte. Ale nemusíte sa báť, že by vám kovové pergoly rezavěly a z týchto dôvodov boli pre praktické použitie nevhodné. Myslenie na niečo také je úplný nezmysel. Všetko je totiž inak. Správne povrchové ošetrenie dáva materiálom nové možnosti.

Stykem s vodou a kyslíkem dochází k chemické reakci 

Síce sa samozrejme vo svojich podmienkach doma určite stretnete s železom a oceľou, ktorá korodovať bude. Jednou z mnohých vlastností kovu je, že pri kontakte s vodou a kyslíkom dochádza k chemickej reakcii, ktorá vedie k hrdzi. Samozrejme, keď chcete opravovať predmety zo zhrdzaveného kovu, najprv musíte odstrániť hrdzu a potom všetko natrieť. Potom je predmet, či už konštrukcia alebo čokoľvek iný, veľmi dobre chránený. Nemusíte sa ale obávať, oceľové pergoly nehrdzavejú. Ako to?

Oceľových konštrukcií sa rozhodne nebojte

Vyrábajú sa totiž z pozinkovanej ocele, ktorá hrdze výborne odoláva. Vďaka pozinkovanému povrchu sa nemusíte báť, že by konštrukciu požieral hrdzu a ničila. Záhradné pergoly sú takmer nezničiteľné. Nie je potrebná údržba, ktorá zahŕňa mechanické odstraňovanie hrdze, odmasťovanie a odstraňovanie prachu a lakovanie. Ušetríte toľko práce, ktorú by ste inak museli robiť každý rok. Preto sa nestarajte o oceľové konštrukcie v pergolách.