14.9.2017

Patríte medzi milovníkov prírody? Učarovalo vám klasické drevo a presadzujete ho všade tam, kde je to len možné? Potom ak chcete pergolu, pravdepodobne siahnete po klasickom dreve. Budete mať radosť, ako vám na záhrade všetko dokonale ladí a pergola zapadne do zelene. Ovšem mali by ste myslieť aj na to, aké drevo na pergolu bude najvhodnejší.

 

Nech dokonale zapadne do prostrediadreveny pristresek p2 london 2

Aj drevené pergoly môžu byť rôzneho druhu a typu. Vyberať si môžete z celej škály typov a závisí len na vašich požiadavkách, čo sa vám najviac bude hodiť. Uistite sa, že zvolená pergola sa zhoduje s domom a záhradou a dokonale sa prispôsobí životnému prostrediu. Rolu hrá ale aj drevo, ktoré si na pergolu vyberiete. V našej krajine sa najčastejšie používa smrekové drevo.

Lepené drevo minimalizuje negatíva

Primerane mäkké, také je drevo zo smreku a dobre sa s ním pracuje. Aby sa drevené pergoly a prístrešky k domu čo najlepšie podarili, využíva sa zvyčajne lepeného smrekového dreva. Všeobecne je nevýhodou dreva, že pracuje vplyvom vlhkosti. Preto je potrebné tieto negatíva minimalizovať a to sa zdarne darí vďaka využitiu lepeného dreva. Do nášho podnebie sa lepené smrekové drevo dokonale hodí.

Drsné podmienky si vyžadujú svoje vlastné

Ale čo keď máte v horách dom, chalupu alebo chalupu a chcete tam postaviť pergolu? Do nížin, pahorkatín je smrekové drevo výborné, ale do prostredia, kde hotové drevené pergoly budú musieť odolávať oveľa krutějším podmienkam je vhodné niečo trvanlivejšieho. Mali by ste si na stavbu horskej pergoly vybrať tvrdšie, pevnejšie drevo, ktoré odolá aj vetru a dažďu.

Náterom zvýšite životnosť

Vynikajúcou voľbou je tvrdšie modřínové drevo. Je oveľa odolnejšia voči nepriaznivým klimatickým podmienkam. Možno budete riešiť tiež otázku čím natrieť drevenú pergolu. Vedzte, že do hôr sa náter hodí, zvyšujete tým totiž trvanlivosť celej pergoly. Vhodné pre drevo je drevo