7.9.2017
Keď sa hovorí o pergole, každý má svoje vlastné nápady podľa toho, čo dáva prednosť. Niekto najprv premýšľa o krásnej rustikálnej pergole z dreva postavenej na masívnych stĺpoch. Niekto iný, aby zmenil štíhle oceľové drôty konštrukcie, po ktorých prichádza kvitnúca vinica. Áno, je to tak. Pergola má veľa foriem a preto je pre každého veľmi príjemné.

Strešná krytina zvyšuje užitočnú hodnotuW4
V našej mysli má záhradná pergola veľa tvarov. Záleží vám na tom, čo bude pre vás najviac prijateľné. Veľmi obľúbená je pergola, ktorá sa nachádza na terasách domova. Mnoho ľudí dostane terasu a to buď v etape výstavby, alebo neskôr počas používania domu sa rozhodnú pokryť to, to urobiť s pomocou pergoly je pravdepodobne najjednoduchší a najelegantnejší spôsob. To vám dáva priestor, kde môžete stráviť svoj čas na čerstvom vzduchu, zatiaľ čo sa počasie rozpadne. Dokonca aj dážď vás nezastaví vo vzduchu.

Skrutkujte na stenu domu
Veľmi účinná je hliníková konštrukcia pergoly. Je vhodný pre moderné domy a vily. Rôzne typy dizajnov budú príjemne naladené. Veľmi často sa používa konštrukcia, ktorá sa opiera o stenu domu. Takéto pergoly sú priamo pripevnené k stene domu. Môžu vytvoriť oázu na grilovanie. Výhodou je, že je v bezprostrednej blízkosti domu. Napríklad vstup z domu na terasu je pokrytý pergolou. Potom máte priamy prístup z kuchyne na terasu.

Jednoduchá manipulácia je výhodou
Tieto hliníkové pergoly môžu alebo nemusia byť zasklené. Ak je pergol zasklený v celej oblasti, potom sa v skutočnosti zmení na zimnú záhradu a môže byť tiež použitý na pestovanie kvetov. Výhodou hliníkových konštrukcií je, že sú veľmi ľahké a ľahko ovládateľné. Dvaja robotníci sú celkom schopní postaviť pergolu, ak majú pokyny. Zvyčajne bežia bez profesionálnej firmy.