13.7.2017
 
 
U každého moderného domu by sme mali mať nejaké posedenie, miesto na relaxáciu a odpočinok. Takým miestom je práve pergola.
 
 
 

Skvelý doplnok

 
Pergolu môžeme postaviť svojpomocne alebo si zaobstarať jednoduchú stavebnicu, ktorú zmontujeme za malú chvíľu vo dvojici. Postaviť si záhradné pergolu svojpomocne nie je práve jednoduché. Predchádza ju perfektne pripravený návrh. Musí poskytovať obyvateľom pocit bezpečia, súkromia a dobrého zázemia.
 
 

Drevená pergola pri dome

 
Drevená pergola k stene domu ponúka široké spektrum modelov pre každú záhradu. Umožní vám to prispôsobiť si pergolu presne svojej záhrade. Postaviť si môžete pergolu ako zastrešenie terasy, pre posedenie s lavičkami, s ozdobnými treláž a mnoho ďalších. Hotové produkty jednoducho zložíte ako stavebnicu.
 
 

Zastrešené pergoly

 
O pergolu či prístrešku k múru máme každý inú predstavu. Niekto túži po útulnom zákutia s kvetinami, kde si posedí s kávou, túto pergolu nie je nutné zastrešovať. Ďalšie zasa túžia naopak po zastrešené pergole, ktorá bude z jednej alebo viacerých strán zastrešené a bude tak nadväzovať na obytnú časť domu. Takto možno doplniť nielen terasu pri rodinnom dome, ale tiež u kaviarne či reštaurácie.
 
 

Zimná záhrada

 
Zastrešená pergola dokáže plne nahradiť zimnú záhradu. Pergolu je možné doplniť drevenou podlahou, ktorá môže byť vyrobená z našich i exotických drevín. Pri správnej starostlivosti vám táto podlaha poslúži desiatky rokov. Moderné zimné záhrady majú najčastejšie hliníkovú konštrukciu, na bočných stenách je použité bezpečnostné sklo. Zastrešenie z polykarbonátu prepustí dostatok svetla, pritom je nerozbitné, odolné voči krupobitiu a skvele odoláva UV žiareniu.