19.5.2017
 
Možno ste práve dokončili rodinný dom, alebo chcete zveľaďovať jeho okolia. Chýba vám miestečko, kde by ste sa mohli stretnúť s rodinnou či priateľmi a užívať si čerstvý vzduch a pohodu. Rozhodnete sa vybudovať si vonkajšie posedenie. Ako optimálne riešenie sa ponúka hliníková pergola.
 
 

Požiadavky na vonkajšie posedenie

Vaše vonkajšie posedenie malo byť v tesnej blízkosti domu, ideálne hneď vedľa neho. Predstavte si, že by ste museli nosiť tácku s kávou a pohostením cez celú záhradu. Alebo kusy mäsa na grilovanie. Určite by vás to čoskoro otrávilo. Keď ale budete mať posedenie hneď pri dome, so vstupom napríklad z kuchyne, jedálne, či obývacej izby, je to niečo úplne iné. Ďalej by sa malo kryté, teda zastrešené. Jedine tak dokážete posedenie dokonale využiť. Pokojne tu budete môcť tráviť svoje chvíľky aj za mierneho dažďa a počúvať jeho bubnovanie. Dôležité je aj to, aby ste sa nemuseli starať o upratovanie, natieranie a ďalšie práce. Keď všetko spočítate dohromady, vyjde vám, že optimálnym riešením je hliníková pergola.
 
Názornou ukážkou najobľúbenejšieho tovaru na trhu je pergola Pollard.
 

Prečo si kúpiť hliníkovou pergolu?

 
Dôležitých dôvodov je hneď niekoľko:
 
  • Nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu. Nemusíte ju lakovať ani inak ošetrovať jej povrch. Maximum, čo budete môcť urobiť, je vziať záhradnú hadicu a pergolu postriekať vodou a tak ju veľmi jednoducho umyť. Pokiaľ ale nechcete, nemusíte robiť ani to.
 
  • Jej konštrukcia je odolná a ľahká. Hliník vytvára veľmi ľahkú konštrukciu, vďaka tomu pergola nijako nezaťaží stavbu, v ktorej stojí. Cez svoju ľahkosť ale výborne odoláva korózii a nepriazni počasia a je stabilný.
 
  • Má záruku. Keď nastane nejaký problém, záručná oprava si s ním poradí.
  • Konštrukcia vďaka farebnej variabilite zapadne do akéhokoľvek prostredia.
  • Dá sa vyrobiť na mieru na základe individuálnych požiadaviek.