18.5.2017
 
Čas grilovania je tu. Je to skvelá príležitosť, ako sa stretnúť s priateľmi a rodinou. Pomôžeme vám nájsť vhodné miesto pre gril.
 
 
 

Gril je základ

Základom je dobrý gril, pre ktorý musíte nájsť vhodné miesto. Gril potrebuje pevnú pôdu, kľudne môže stať pod drevenou pergolou. Čo všetko je potrebné pri výbere miesta pre gril zohľadniť? Gril by mal byť postavený na pevnej pôde. Vhodná je mrazuvzdorná keramika alebo zámková dlažba. Použiť môžete tiež tehly a ďalšie kompozitný materiál. Pri grilovaní v daždivom počasí alebo po daždi sa vám nebude zabořovat nábytok do blata. Dlaždice okolo grilu ošetrite prípravkom, ktorý uľahčí čistenie od tuku.
 
 

Prenosný alebo pevný?

Pod chcete grilovať častejšie, zvážte, či nie je lepšie variantom vybudovať pod pergolou z hliníka betónový či murovaný gril. Môže stáť na terase alebo si vytvoríte letnú kuchyňu, v ktorej nájdete všetko potrebné pre vaše záhradné grilovačky. Prenosný gril sa hodí na menšiu záhradu a pre príležitostné grilovanie. Gril nestavajte pod stromami alebo v blízkosti drevín.
 
 

Jednoduchá obsluha

Gril sa musí tiež ľahko obsluhovať, preto nestačí brať do úvahy len jeho rozmery. Počítajte s tým, že okolo grilu potrebujete dostatočne veľkú plochu pre pohyb, odkladacie miesto na náradie, potraviny, stojan na drevo a takisto tiež posedenie pod záhradnou pergolou, aby hostia nejedli pochúťky z grilu v stoji.
 
 

Príslušenstvo

Je ku grilu možné priviesť vodu alebo to vyriešite korytom s čistou vodou? Nezabudnite ani na dostatočné osvetlenie, prípadne vykurovanie. Ak nemáte v dosahu elektrinu, postačí LED pásiky, olejové lampy, lucerničky alebo klasické sviečky.