26.4.2017
 
Túžite po pergole, kde si môžete posedieť s priateľmi? Poradíme vám, ako si vybrať správnu pergolu, ktorú prispôsobíte svojim požiadavkám na spôsob montáže, vzhľad, prípadne tiež na ovládanie zastrešenie.
 
 

Pergola podľa montáže

Vybrať si pergolu do záhrady môžete podľa montáže. Najčastejšie na trhu nájdete pergoly, ktoré sa montujú k objektu. Ďalším variantom sú samostatne stojace pergoly a tiež možno nájsť pergoly, ktoré sa montujú do átria, teda pergolu umiestnite medzi dve stavby.
 
 

Podľa farby konštrukcie

Moderné hliníkové pergoly si môžete vybrať podľa farby konštrukcie podľa vzorkovníka RAL. Hliníkové pergoly sú upravené práškovou technológiou, ktorá je veľmi šetrná k životnému prostrediu, hliník chráni pred vonkajšími vplyvmi a dodáva mu atraktívny vzhľad. Pomocou špeciálnych fólií možno pergolám dodať tiež vzhľad dreva, ak chcete nadviazať na tradičné prvky v záhrade a mať pergolu bez starostí.
 
 

Podľa typu ovládania

Obľúbeným riešením sú pergoly na diaľkové ovládanie. Získate tak komfortné a funkčné zastrešenie terasy. Motor napne krycí poťah alebo vysúvací polykarbonátové zastrešenie. Vďaka diaľkovému ovládaniu môžete celkom jednoducho rozhodnúť o tom, či bude zastrešenie terasy odkryté či zatiahnutej.
 
 

Pergola k domu je skvelá voľba

Ak chcete drevenú pergolu k stene domu, potom rozhodne nie je nad čím váhať. Môžete si vďaka nej rozšíriť obytný priestor o ďalšie miestnosti. Pergolu je možné zatieniť pomocou screenových roliet, vonkajších žalúzií alebo klasicky pomocou markízy. Pergola je nielen okrasný, ale predovšetkým funkčný prvok v záhrade, ktorý slúži na oddych, prácu i posedenie s priateľmi u dobrého jedla a pitia.