21.4.2017
 
Túžite mať na záhrade miesto, kde sa môžete v súkromí stretávať s priateľmi a ktoré vám zároveň poskytne príjemné zatienenie.
 
 
 

Pri dome aj v záhrade

Ak si chcete rozšíriť obytný priestor, potom si vyberte drevenú pergolu k stene. Pergola potom môže fungovať ako jedáleň, kam môžete bez obáv pozvať priateľov. Pergola vhodne poslúži aj ako krytý priechod medzi dvoma budovami, pomôže rozčleniť záhradu. Pergola stojaci samostatne v záhrade poskytne miesto pre odpočinok a relaxáciu.
 
 

Ľubovoľný tvar a materiál

Tradičné pergoly sa vyrábajú z dreva. Moderné varianty sa vyrábajú z kovu, najčastejšie hliníka. Tvar je typicky štvorec alebo obdĺžnik, moderné varianty ponúka tiež polkruh. Vybrať si môžete aj z celej rady konštrukcií, typické hranoly, niekto ocení mriežky do pergoly, niekto nepriehľadné moderné zábradlia. Pergoly možno akokoľvek prispôsobiť svojim požiadavkám.
 
 

So strechou či bez

U drevené pergoly môžete a nemusíte riešiť zastrešenie. Variantom môžu byť bambusové rohože, trvanlivú variantom je zastrešenie z polykarbonátu, tenkých kovových profilov. Zastrešiť pergolu môžete aj pomocou markízy. Strechu si môžete vybrať plochou alebo oblúkovú. Alternatívou môže byť pohyblivá strecha, ktorú podľa potrieb zatiahnete či odtiahnete.
 
 

Spoľahnúť sa môžete na stavebnice

Ak nie ste šikovný domáci majster, ktorý si pergolu postaví sám, spoľahnúť sa môžete aj na jednoduché stavebnice. Ľahko si ich podľa návodu výrobcu zmontujete. Vybrať si môžete ľubovoľný model, veľkosť, materiál, typ zastrešenia, tvar i farbu. Obstarávacej ceny pergoly závisí od typu materiálu, veľkosti. Môžete si zaobstarať lacné riešenie za pár stoviek či luxusné modely z exotických drevín.