10.4.2017
 
Pergola už nemusí byť len drobná drevená stavba. Moderná doba ponúka tiež mnoho nových trendov v oblasti pergol.
 

Moderné pergoly

Moderné pergoly sú vyrobené z hliníka. Hliníkové pergoly sú opatrené práškovou farbou, podľa vzorkovníka RAL. Vy si tak môžete vybrať z celej škály farieb tak, aby sa pergola hodila do záhrady. Hliníkové pergoly sú vďaka práškovej farbe absolútne bezúdržbové a majú dlhú životnosť.
 
 

Pergoly nás ochráni

V lete nás ohrozuje ostré slnko, ale aj dážď či krúpy alebo silný vietor, ktorý nám komplikuje život, keď si užívame s priateľmi na záhrade. Moderné pergoly nás pred týmito vplyvmi vie ochrániť, vďaka modernému zastrešenie. Strechu môžu okrem iného tvoriť baldachýny či odolnej hliníkovej lamely.
 
 

Screenové rolety

Novým a moderným prvkom pergoly hliníkové môžu byť screenové rolety, ktoré nás ochráni pred silným vetrom. Látka týchto roliet je skutočne pevná, zamedzí prúdenie prudkého vzduchu do pergoly, bez toho, aby zamedzila cirkuláciu čerstvého vzduchu. Screenové rolety vám zaistí dostatočné súkromie.
 
 

Moderné ovládanie pergol

Hliníková pergola môže byť vybavená markízou či iným tienidlom na diaľkové ovládanie. Diaľkový ovládač vie ľubovoľne naklápať strešné lamely pergol. Osvetlenie pergoly môžete zaistiť pomocou LED pásikov. Teplo do pergoly poskytnú modernej priamotopy či infražiariče. Posuvné zastrešenie hliníkové pergoly nám z nej vytvorí čarovnú zimnú záhradu, v ktorej môžeme mať pracovňu aj telocvičňu po celý rok. Stačí ju vyzdobiť vhodnými kvetmi a vybaviť nábytkom. V pergole nemusí chýbať ani gril. Vybrať si môžete elektrický, plynový alebo klasický na drevené uhlie. Pergola môže mať tiež prívod vody.