Záhrada je našou vizitkou a v istej miere odráža aj náš vkus. Viete, ako usporiadať záhradu pri chate?
 
 

Úžitkové časť záhrady

Záhrada pri chate by mala byť predovšetkým rekreačné, preto úžitkovej časti venujte len malý priestor. Pre zeleninu vám postačí len pár záhonov, ovocie pestujte na zakrpatených kultivaroch, ktoré prispôsobíte okolité zeleni. Môžete vytvoriť tiež ovocnú stenu.
 

Rekreačné časť záhrady

Na chatu jazdíme za oddychom, preto by nemala chýbať záhradná pergola a kryté posedenie. Môžete si tak užiť príjemný deň s grilovaním aj v prípade, že vás prekvapí teplý letný dáždik.
 

Oplotenie

Oplotenie záhrady pri chalupe môžete zvoliť zo živých plotov, drevených latiek. Výsadba drevín pomôže zakryť jemné pletivo. Pergola z dreva umiestnená v blízkosti plota by mala mať kryté steny, aby nedochádzalo k narušeniu súkromia. Môžete zvoliť tiež ohradového múru z rôznych materiálov, ktoré nahrubo omietneme.
 

Hlavná časť záhrady

Hlavná časť rekreačnej záhrady tvorí trávnik, na jeho okraje nepravidelne vysádzajte kvety. Jednotlivé druhy vyberajte podľa konkrétnych podmienok danej lokality. Môžu to byť margarétky, vlčí bôb, náprstník, upolín, prvosienky, konvalinky a ďalšie.