Ak chcete rozšíriť odpočinkový priestor do záhrady, potom vyberte hliníkové pergoly, ktoré spájajú vzhľad aj funkčnosť a kvalitu.
 
 

Variabilné pergoly

Hliníkové pergoly sú účelné a chráni pred dažďom aj nepriaznivým počasím. Vďaka pergole získa váš domov nový štýl a dokonalú iskru. Stačí si vybrať len vhodný typ pergoly a jej umiestnenie. Môžete si vybrať ako jednoduchú pergolu, tak zložitejšie konštrukciu napríklad s bočnou stenou. Pergolu môžete ukotviť na stenu domu alebo naopak použiť ako samonosný prvok do záhrady.
 
 

Kvalita predovšetkým

Pri výbere hliníkovej pergoly tipujte predovšetkým na kvalitu materiálu. Hliníková pergola s tienením vám potom poslúži mnoho rokov. Dôležitá je tiež správna montáž, ktorá síce nie je nijako náročná, ale keď si neviete rady, tak si pozvite odborníka. Zo strešných krytín sa používa polykarbonát, bezpečnostné sklo alebo naklápacie lamely. K hliníkové pergole môžete zakúpiť aj posuvné zastrešenie.
 
 

Markíza ako nestarnúci klasika

Markízy pomôžu zatieniť pergolu, terasu, balkón, ale aj záhradku reštaurácie alebo výlohy obchodu. Vonkajšie markízy patrí medzi tradičné zatieňovacej prvok. Vybrať si môžete mnoho typov konštrukcií, ale aj vzorov a farieb látok.
 
 
 

Pergolu či markízu nahradí záhradný altánok

 
Záhradný altánok môže plne nahradiť markízu alebo pergolu. Záhradné altány môžu byť veľmi pekné riešenie. Typický rozmer je 3x3 alebo 3x6 metrov. Kostra je z hliníka alebo z duralu, ktoré sú veľmi ľahké a nenáročné na montáž. Opláštenie je tvorené nepremokavou textílií s nánosom PVC. Plachtový altánok potom môže poslúžiť ako celoročné prístrešok. Výhodou oproti pergolám a markízam je mobilita altánku. Stan môžete kedykoľvek zmontovať a demontovať v krátkom čase, u pergoly vám to bude trvať o poznanie dlhšie.