14.2.2018

Vybrali ste si na záhradu pergolu. Ovšem nie ste si istí tým, aký povrch by mala posedenie pod pergolou mať. Pokúsime sa vám poradiť, čo bude najlepšie.

8.2.2018

Niekto miluje drevo, ale zároveň si bohužiaľ veľmi dobre uvedomuje aj jeho početné nevýhody. Našťastie aj v tomto prípade sa dá nájsť riešenie. Ponúka sa kovová pergola, ktorá bude vyzerať ako drevená.

zahradní pergola

25.1.2018

Vyberáte si pergolu? Ak áno, iste budete chcieť, aby bola jednoduchá a dobre sa udržiavala. Predstavíme vám typy pergol, s ktorými zaručene nebudete mať veľa práce.

zahradní pergola

10.1.2018

Keď sa povie pergola, veľa ľudí má dojem, že je pre nich príliš nákladná záležitosť. "Bude to stáť veľa peňazí, radšej to oželiete," hovoria si mnohí. Kvalitné, ale zároveň lacné. Máte pocit, že to k sebe nejde? Opak je pritom pravdou. Je možné si zabezpečiť lacné, ale pritom dobré spracovanie pergoly.

pergola

29.12.2017

Ktorá pergola sa udržuje najľahšie? Takéto a podobné otázky si celkom iste budete klásť, ak premýšľate o tom, že by ste si pri dome alebo u vás na záhrade niekde pergolu postavili. Lenže súčasne s úvahami na tému pergoly sa logicky pýtate aj na to, či bude vo vašich silách sa o pergolu správne starať. To je dôležité a rozhodne vám to schvaľujeme.

15.12.2017

Pokračujeme tretím dielom nášho seriálu, ktorý sa týka stavby pergoly. Už sme si podrobne vysvetlili, ako si pripraviť terén pre vlastné stavbu, že musí byť v rovine, aj ako si nachystať podklad, to znamená napríklad dlažbu či základovú dosku. Už aj vieme, že je pergolu potrebné ukotviť do pätiek a že by drevená pergola mala byť aspoň 15 cm nad terénom. Čo ďalej?

4.12.2017

Rozhodli ste sa, že by sa do vašej záhrady hodila pergola? Ak áno rozmyslite si, kam ju umiestniť. Berte na vedomie, že ide o trvalú stavbu na mnoho rokov dopredu, a preto starostlivo zvažujte, kam ju umiestniť, aby ste pod ňou mali dobrý rozhľad, nikto vás nerušil. Premýšľajte aj o tom, kadiaľ vaňou vetry, kam svieti slnko. Akonáhle si určíte miesto, v našom seriáli vás prevedieme celým postupom stavby pergoly.

24.11.2017

Chcete si na svojej záhrade postaviť pergolu? Ak áno, rozhodne by ste sa do toho nemali púšťať bez rozmyslu. Naopak, vopred je potrebné si utriediť priority a rozhodnúť sa, čo je pre vás najdôležitejšie. Predovšetkým si musíte veľmi dobre premyslieť, aký účel má vaša pergola spĺňať a na základe toho sa rozhodovať.

17.11.2017

Pripadá vám, že mať iba jednoduchú pergolu v podobe štyroch stĺpikov a hore obdĺžnika a priečnych spojovacích trámikov je tak trochu out? Že si jednoducho doba žiada niečo viac, alebo zaujímavého, originálneho, nekonvenčného? Máte pravdu, je to tak. Pergola nemusí byť len jednoduchým objektom, dajú sa s ňou robiť najrôznejšie kúzla, aby bola "in".

1.11.2017

Miesto, ktoré láka na posedenie s rodinou a priateľmi, na oddych, na grilovanie, na relaxáciu, to je pergola. Jej výhodou je, že má bezpočet najrôznejších variantov, každý si vyberie, každý si príde na svoje, zvolí si, čo chce, čo mu najviac vyhovuje. K dispozícii je skutočne neuveriteľné množstvo variantov.

pergola

30.10.2017

Prakticky každý, kto chce pergolu, si položí otázku, či k nej tiež potrebuje stavebné povolenie. Väčšina staviteľov sa domnieva, že nie, ak táto pergola nebude väčšia ako 25 m2. To je síce pravda, ale tak jednoduché to ani zďaleka nie je. Bez čoho sa teda pri stavbe pergoly nezaobídete?

26.10.2017

Nedarí sa vám vybrať si nejaký model pergoly z širokej dostupnej ponuky? Potom nezúfajte, nie je na to žiadny dôvod. Je samozrejmé, že nie každý sa trafí do rozmerov dostupných v katalógu. Niekto potrebuje treba atypickú pergolu s neobvyklými rozmermi, napríklad menšími, než je štandard, alebo naopak väčšími.

25.10.2017

Kryté, alebo tiež nekryté posedenie, to je pergola. Najčastejším materiálom, ktorý sa pre jej zhotovenie užíva, je stále ešte drevo. Pergola môže byť skutočne neoddeliteľnou súčasťou každej, či už menšie alebo väčšie záhrady. Aj v prípade naozaj malé záhrady ju môžete postaviť a vytvoriť z nej efektívne a zmysluplný priestor, využiteľný na rôzne účely.

24.10.2017

Aký materiál je najlepší na pergoly? Je to drevo, aj keď mu veľmi zdatne šliape na päty hliník. Avšak už z minulosti nájdete na našich záhradách veľký podiel drevených pergol. Tie samozrejme vydržia dlhé roky, ak sa o ne budete správne starať. Je to hlavne na vás, či nezabudnete na ich dobré ošetrenie. A drevo má čo povedať aj dnes, napriek silnej konkurencii kovových pergol.

hliníková pergola

23.10.2017

Mnohí ľudia si myslia, že pergola je len letné záležitosťou. Teda len posedením na leto. To je však veľký omyl. Pokiaľ si postavíte skutočne veľkú a pevnú pergolu z tých najkvalitnejších materiálov a dobre ju Zastrešíme, môžete ju používať pokojne aj počas celého jesene av zime. Z pôvodne sezónne záležitosti sa stáva celoročná stavbou. Ako to zariadiť, aby obstála aj v zime?

20.10.2017

Patríte medzi fanúšikmi grilovanie? Potom určite jedného dňa dospejete k názoru, že potrebujete poriadny gril. Ten malý prenosný vás brzdí vo vašich nápadoch, nemôžete tam realizovať všetko, čo by ste chceli. Potom je najlepšie riešenie, keď si postavíte pergolu a pod ňu krb.

19.10.2017

Keď aj chcete vybudovať pergolu, musíte myslieť aj na rôzne detaily, ktoré s ňou súvisia. Napríklad dať pergole dobrý základ, teda kvalitný podklad. Minimálne musíte porovnať terén a vybudovať betónové pätky pre ukotvenie stĺpikov pergoly. Ak chcete nechať pod pergolou trávnik, týmto vaša príprava základu vlastne končí.

hliniková pergola

18.10.2017

Chcem si zaobstarať pergolu, a to lacno. Tiež máte tieto a podobné požiadavky? Niet divu, nikto nechce zbytočne míňať ťažko zarobené peniaze. Kúpiť pergolu, ktorá bude plne funkčná, a pritom nie predražená, našťastie v dnešnej dobe nie je žiadny problém. Môžete si zaobstarať pergoly, ktoré majú veľmi rozumný pomer medzi cenou a ich úžitkovou hodnotou.

hliníkova pergola

17.10.2017

V prípade budovania pergol je v dnešnej dobe lepšie dať prednosť dodania hotové pergoly, než skúšať nejaké experimenty svojpomocne. Málokto totiž dokáže spracovávať materiál na tak vysokej úrovni, aby vytvoril objekt absolútne špičkovej technickej dokonalosti a navyše ešte perfektné vycibrenosti pokiaľ ide o dizajn. Preto je lepšie dať zelenú odborníkom, ktorí si s pergolami vedia rady.

16.10.2017

Keď uvažujete o stavbe pergoly, mali by ste súbežne riešiť aj jej zastrešenie. Pergoly bez strechy je len polovičná pergola. Môžete ju totiž využívať iba veľmi obmedzené, a to je samozrejme obrovská škoda. Určite si nastavíte pergolu kvôli tomu, aby ste sa teraz chodili pozerať, ale aby ste ju plne využívali. A to bez strechy nemôžete.

13.10.2017

Pergol sa ponúka najrôznejšie typy. Každý si teda môže vybrať podľa vlastných požiadaviek, hoci by boli veľmi rozmanité a špecifické. Jednoducho povedané, už dávno nie je pravda, že máte k dispozícii jedno riešenie, ktoré jednoducho musíte stoj čo stoj akceptovať, a nezostáva nič na výber. Dnes je stav presne opačný. Veľakrát je výber tak široký, že v ňom ľudia sotva orientujú.

11.10.2017

Ak si chcete dopriať nerušený odpočinok v záhrade, ideálny priestor predstavuje pergola. Môžete sa tam posadiť napríklad na ratanové kreslo a v pokoji relaxovať. Pergola vám ponúkne výhody krásneho a romantického posedenie od jari až do jesene. Pokiaľ si zaobstaráte vykurovania napríklad vo forme infražiariče, nedá sa vylúčiť ani zimné posedenie, ale to už je na vás.

pergola

10.10.2017

Terasa hneď vedľa vášho domu sa stala prirodzenou súčasťou vášho rodinného domu. Vyjdete si na ňu kedykoľvek vás napadne. Trávite tam každú voľnú chvíľu. Lenže to nie je všetko. Aby ste mohli pergolu využiť naozaj maximálne, potrebujete aby mala strechu. Pergola bez strechy značne stráca zmysel.

pergola

8.10.2017

Otázka, ako a kam umiestniť pergolu je veľmi dôležitá. V súčasnosti je veľmi silným trendom návrat k prírode. Víťazí prirodzenosť, súlad s okolitým prostredím. Dôkazom toho by sa mala stať aj pergola. Musí dokonale zapadnúť do prostredia, v ňom je situovaná. Pritom umiestnenie pergoly sa ale samozrejme riadi vkusom majiteľa, nikto mu nemôže nič nariaďovať.

6.10.2017

Kútik romantiky hneď vedľa domu, to je pergola. Môže mať veľa podôb počnúc romantickým posedením pod vinúce sa viničom, plamienkom či ružami až po rýdzo praktický objekt slúžiaci pre grilovanie alebo ako krytá domácej dielni či detská herňa. Prípadne môže ísť
dokonca o viacúčelový priestor.

pergola

7.10.2017

Ako by mala vyzerať naozaj moderné pergola? Väčšinou je kovová, dizajnovo dokonalá a v zásade hlavne minimalistická. Hodí sa k širokému spektru domov, snáď okrem klasických dreveníc a iných rustikálnych stavieb, tam je samozrejme oveľa vhodnejšie dať prednosť drevené klasike na tehlových či kamenných stĺpcoch.

5.10.2017

"Sem umiestnime pergolu," vyhlási niektorí ľudia bez bližších úvah. Príliš nepremýšľa o tom, či sa jedná o dobré miesto, alebo je to tak trochu z núdze cnosť, pretože im proste nikde inde miesto bohužiaľ nezostalo. To je ale veľká škoda a predovšetkým premárnená šanca, ktorá sa dala využiť oveľa lepšie.

4.10.2017

Pergoly bez strechy sú síce krásne, tvoria jednotný estetický objekt, ale bohužiaľ sú skôr len pre parádu, než k praktickému účelu. Pôsobí síce dokonale, najmä keď napríklad slúži ako opora pnúcim ružiam či vínnej réve, ale hodí sa len pre posedenie za krásneho počasia. Za dažďa máte jednoducho smolu, a to je škody.

3.10.2017

Zastrešená pergola je v záhrade stále nezastupiteľnú stavbou, však môžete kúpiť alternatívu, ktorá je plne mobilný a zostaviť ju zvládnete za pár minút. Reč je o party stanu.

2.10.2017

Obdivujete pergolu na susedovej záhrade a radi by ste si zaobstarali podobnú? Nečudujem sa vám. Pergola je skvelým doplnkom do vašej záhrady. Spĺňa kritériá romantického útulku, kde môžete v kľude relaxovať, odpočívať. Možno ale chcete oddychovať pri káve, sedieť tu a rozprávať sa s priateľmi, ale nemáte čas na rozsiahlu údržbu. Aká pergola je v takomto prípade najlepšie?

29.9.2017

Romantiky je v dnešnej dobe bohužiaľ málo, preto by sme si ju mali aspoň občas dopriať. Najlepšie je vytvoriť si aspoň trochu romantiky priamo vo svojom domove. Nestavajte preto svoj dom ako hladkú kocku. Nechajte si u neho urobiť terasu a na ňu si postavte pergolu.

27.9.2017

Radi by ste si postavili pergolu, a chcete, aby riešenie bolo čo najjednoduchšie? Potom si vyberte drevenú pergolu k stene.  Ak o nejakom objekte celkom nepochybne platí úslovie za málo peňazí veľa muziky, potom je to dozaista práve pergola k stene. Je veľmi jednoduchá, a pritom poskytne veľmi komfortný priestor.

25.9.2017

"Urobím si pergolu sám, nejde predsa o nič ťažké," hovoríte si možno. Pohľad na už hotové pergoly, ktoré pozostávajú len z niekoľkých trámikov, vás v tom utvrdzuje. "Je to predsa hračka," hovoríte si a už si chystáte náradie k práci, premýšľate o tom, kde zohnať najkvalitnejšie drevené trámiky a tešíte sa do práce.

21.9.2017

Záhradná architektúra tiež podlieha rôznym trendom. Veľká časť ľudí si preto snaží záhradu zútulniť stavbou, ktorá umožňuje odpočinok. Inšpiráciu pre takúto stavbu hľadajú na rôznych miestach a treba tiež históriu. Moderné sú altány, pergoly i záhradné domčeky.

Pergola by mala primárne chrániť aj pred nepriazňou počasia. Práve preto stále viac ľudí dáva prednosť nie klasické nechránené pergole, ktorá vlastne znamená len jednoduchú kovovú alebo drevenú konštrukciu, ale jej zastrešené variante. Môže tak pod pergolou sedieť, aj keď je vonku dážď.

19.9.2017

Relaxovať na záhrade, o tom sníva snáď každý človek. Je ale treba si na relaxáciu vybudovať vhodný priestor. Pergola je skvelou možnosťou, ako si buď priamo pri dome, alebo neďaleko neho vybudovať zmysluplný a krásny priestor určený na odpočinok. Nemusí ho ale tvoriť len holá konštrukcie. Pokojne si ho môžete zariadiť podľa vlastného gusta.

18.9.2017

Staviate si pergolu? Ak si pomocou pergoly napríklad chcete zastrešiť verandu, samozrejme vám v tom nikto nebráni. Mali by ste sa sústrediť nielen na pergolu ako takú, ale aj na povrch veráru, ktorý spĺňa vaše požiadavky. Jednou z možností je dláždenie.

15.9.2017

Kovové pergoly sú v posledných rokoch veľmi populárne. Rozhodne neplatí, že pergola znamená iba drevenú stavbu. Môžete si vybrať, aký materiál najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Niekto ale môže mať pocit, že mu kovová pergola bude hrdzavieť ...

14.9.2017

Patríte medzi milovníkov prírody? Učarovalo vám klasické drevo a presadzujete ho všade tam, kde je to len možné? Potom ak chcete pergolu, pravdepodobne siahnete po klasickom dreve. Budete mať radosť, ako vám na záhrade všetko dokonale ladí a pergola zapadne do zelene. Ovšem mali by ste myslieť aj na to, aké drevo na pergolu bude najvhodnejší.

13.9.2017

Či už si vyberiete pergolu, ktorú chcete, určite nezáleží: mala by sa stať centrom vašej záhrady, jej pýchou. Preto by mala doslova zdobiť okolia vášho domu, stať sa jeho perlou. Holé trámiky alebo hliníkové alebo oceľové profily nikoho veľmi nenadchnú. Pokiaľ sa ale utopí v zeleni, bude to oveľa lepšie.

12.9.2017

Pergola určite nemusí byť nuda. Možno ste videli pergolu v záhrade
priateľov, príbuzných a myslel si, že je to v poriadku. Na druhej strane to prišlo k vám
mohol by to urobiť oveľa viac. Podľa vášho názoru by pergola mohol byť oveľa kreatívnejší,
na splnenie viacerých účelov. Áno, je to tak.

11.9.2017

Ak sa rozhodnete kúpiť pergolu pre svoj dom, zvážte, koľko ceny, dizajnu a použitého materiálu. Pokiaľ ide o dizajn, dokončené pergoly by mali nielen vyzerať pekne, ale aj integrálnou súčasťou životného prostredia, to znamená s ním. To je jediný spôsob, ako urobiť z neho veľmi pekný celok, ktorý bude na prvý pohľad vyzerať perfektne.

8.9.2017
Funkčnosť, dizajn a pohodlie, to sú kritériá, ktoré by každá pergola mala spĺňať. Iba potom môžete byť úplne spokojný, keď sú všetky tieto zložky v zriedkavej rovnováhe. Rovnako dôležité je, že montáž má jednoduchú montáž. Používanie najkvalitnejších materiálov je samozrejmosťou.

7.9.2017
Keď sa hovorí o pergole, každý má svoje vlastné nápady podľa toho, čo dáva prednosť. Niekto najprv premýšľa o krásnej rustikálnej pergole z dreva postavenej na masívnych stĺpoch. Niekto iný, aby zmenil štíhle oceľové drôty konštrukcie, po ktorých prichádza kvitnúca vinica. Áno, je to tak. Pergola má veľa foriem a preto je pre každého veľmi príjemné.

Väčšina ľudí chce čo najviac sedieť pod pergolou. To je dôvod, prečo si myslí o výsadbe pergol s kvetmi alebo horolezeckými rastlinami. Kvitnúce a voňajúce pergoly sú skutočnou oázou pokoja a pokoja v lete. Môžete sa tam oddýchnuť. Vďaka vôňu zaplavenia doslova praktizujete aromaterapiu v praxi.

Krásne kríky môžu byť tiež vidieť
Samozrejme, základnou možnosťou pre výsadbu sú horolezecké rastliny ako sú ruže alebo vistária. Avšak ponuka sortimentu, ktorou dokážete dokončiť dokončené pergoly, rozhodne nekončí len s nimi. Naopak, je veľmi široká. Napríklad, ak vaše drevené pergoly majú tvar drevenej mreže alebo mriežky, môžete tiež umiestniť krík vedľa pergoly, čo urobí drevenú mriežku príjemne poháňanú. Je to veľmi príjemné. Okrem toho, kríky majú tú výhodu, že nepotrebujú pergoly ako nosič, a preto ich nezahŕňajú svojou hmotnosťou.

Zvážte hmotnosť rastliny
Naopak, záhradná pergolka, ktorá bude vysádzať lezenie, by sa mala spoľahnúť na to. Pri výbere pergoly, jeho konštrukcii a zložitosti by sa mala brať do úvahy aj hmotnosť vyrasteného suda. V opačnom prípade by sa mohlo ľahko stať, že pergola pod hmotnosťou rastliny sa zrúti. Hmotnosť dospelého kliešťa nie je jediným výberovým kritériom. Nemenej dôležitá príprava lôžka vedľa pergoly. Rastlina by mala mať takú pôdu, ktorá by jej vyhovovala, napríklad kyslejšia alebo naopak základná. Jednoducho prepravujete takúto pôdu.

Tip: pergoly na stenu domu

Buď pergola alebo rastlina
Napokon, lezenie rastlín by tiež mali byť vybrané s ohľadom na to, či majú radi svetlo, polostín, alebo najlepšie prosperovať v tieni. Takže máte dve možnosti. Ak budete trvať na tom, že chcete rastlinu a nechcete sa jej vzdať, musíte postaviť pergolu, kde bude úspešná. Ale ak je prioritou miesto, kde by mala pergolu stáť, potom budete musieť upraviť výber zariadenia.

Niekto dosť na to, aby si sadol na záhrade len lavicu alebo trávnik záhradný nábytok. Väčšina ľudí však bude náročnejšia. Rád sedí pod kvitnúcimi kvetmi, aby umožnila pergolu. Niektorí ľudia dokonca budú chcieť zastrešiť pergoly, aby nemohli dobre sedieť za zlého počasia.

Len málo budov má takú dlhú históriu ako pergoly. Ak povieme, že pergóla je tak stará ako ľudstvo, trochu to prehneme. Na druhej strane je pravda, že tento typ budov sme v staroveku sledovali. Staroveký Rimania veľmi užívali pergoly, aj keď to ešte neboli hotové pergoly dnešného typu. 

 
16.8.2017
 
Existujú hneď dva dôvody, prečo si zaobstarať zimnú záhradu. Prvým je spojenie interiéru s prírodou a druhým je tepelný zisk vďaka pasívnemu solárnemu systému.
 

8.8.2017
 
Klasická záhradné pergola je veľmi užitočným záhradným prvkom. Poskytuje prístrešie, keď si chceme vonku prečítať dobrú knižku alebo sa pobaviť s priateľmi. Je však nutné sa o ňu aj náležite starať.
 

25.7.2017
 
Chcete si zaobstarať komfortné posedenie? Záhradný markíza dodá vašej terase štýl a zároveň vás ochráni pred rozmarmi počasia. Ako využiť markízu?

19.7.2017
 
V minulosti si zimné záhrady zhotovovali bohatí mešťania. Dnes ich môžete mať aj vy. Nemusíte siahať hlboko do peňaženky alebo budovať zložitú stavbu. Stačí zastrešiť pergolu.
 

13.7.2017
 
 
U každého moderného domu by sme mali mať nejaké posedenie, miesto na relaxáciu a odpočinok. Takým miestom je práve pergola.
 

6.7.2017
 
Blíži sa vaše narodeniny či iné dôležité životné jubileum a radi by ste túto udalosť oslávili s rodinou a najbližšími priateľmi u vás na záhrade? Ak je k tomu prispôsobená, nemal by to byť problém. V opačnom prípade by ste sa mali dať hneď do práce.
 

29.6.2017
 
Do záhrady patrí tiež architektonické prvky ako sú altánky, pergoly, aj terasy a markízy. Prepojí interiér a exteriér a zvýši komfort bývania.

22.6.2017
 
Chcete mať v záhrade miesto, kde môžete nerušene odpočívať? V horúcich letných dňoch vám pergola prinesie príjemný chládok a tieň.
 

 
21.6.2017
 
Zastrešenie na záhrade hrá kľúčovú úlohu hlavne na jar, v lete a skraja jesene. Vytvára totiž ochranu proti ostrému slnku i dažďu a tým nám tak umožňuje využívať vonkajšie posedenie, aj keď práve nevládze príjemné počasie.

20.6.2017
 
 
Pergola patrí po stáročia medzi základné vybavenie veľkej časti záhrad po celom svete. Táto konštrukcia svojim užívateľom poskytuje úkryt pred slnkom i dažďom a tým umožňuje využívať vonkajšie posedenie aj vo chvíľach, kedy nie je počasie zrovna najvľúdnejšou.
 

19.6.2017
 
 
Tráviť leto na chalupe nie je len o strihanie trávnika ani o oprave plotu, ale aj o pasívnom oddychu na čerstvom vzduchu. A k tomu patrí aj vonkajšie posedenie.
 

16.6.2017
 
Vybrať na záhradu vhodný typ zastrešenia nie je tak jednoduché, ako by si mnohí možno mohli myslieť. To by totiž nemalo len vytvárať tieň, ale tiež chrániť pred dažďom.
 

15.6.2017
 
 
Pergoly boli súčasťou záhradných komplexov odjakživa a dnes tomu nie je inak. Väčšina typov sa v súčasnosti predáva so zastrešením, ale aj v dnešných dňoch sa stretneme aj s pergolami otvorenými.
 

14.6.2017
 
Kvalitný záhradný nábytok na terasu musí byť nielen pohodlný, ale mal by sa vyznačovať aj vysokou odolnosťou. Preto sa na záhrade používajú sedacie súpravy z plastu, umelého ratanu a vysoko kvalitného dreva.

13.6.2017
 
Pergola je praktickým a estetickým prvkom v záhrade. Pre dodržanie jej stability, kvôli materiálu aj celkovej pevnosti stĺpikov je potreba dodržať správne proporcie. Keď ju podľa plánu dokončíte, môžete ju bez obáv vybaviť nábytkom.
 

12.6.2017
 
Výber vhodného nábytku na záhradu nie je vôbec jednoduchý. Pri nákupe je dôležitá nielen finančná stránka, ale aj funkčnosť, kvalita a odolnosť.

 
22.5.2017
 
Mať na záhrade zastrešenia je veľká výhoda. Nemusíte sa totiž trápiť úvahami o rýchle zmene počasia, keď práve organizujete záhradný večierok alebo si len užívate vonkajšieho leňošenie.

19.5.2017
 
Možno ste práve dokončili rodinný dom, alebo chcete zveľaďovať jeho okolia. Chýba vám miestečko, kde by ste sa mohli stretnúť s rodinnou či priateľmi a užívať si čerstvý vzduch a pohodu. Rozhodnete sa vybudovať si vonkajšie posedenie. Ako optimálne riešenie sa ponúka hliníková pergola.
 

19.5.2017
 
V posledných rokoch výrazné stúpa záujem o ekologické bývanie. Mnohým ľuďom už nie je ľahostajné, ako býva. Starajú sa aj o životné prostredie okolo seba. Preto premýšľajú aj ako bývať, aby ich dom bol ekologicky šetrnú stavbou. Montované domy Lounge také riešenie ponúkajú.
 

18.5.2017
 
Čas grilovania je tu. Je to skvelá príležitosť, ako sa stretnúť s priateľmi a rodinou. Pomôžeme vám nájsť vhodné miesto pre gril.
 

17.5.2017
 
Užívať si záhrady môžeme najviac v letných mesiacoch. Grilovanie a záhradné večierky k letu proste neodmysliteľne patrí. Je však potrebné pre tieto akcie vytvoriť vhodné zázemie.
 

16.5.2017
 
Magnólie sú nádherné kvety, ktoré majú nielen nádherné kvety, ale aj liečebné účinky. Nechajte svoju pergolu obklopenú týmito kvetmi.
 

15.5.2017
 
Máte na záhrade voľné miesto a neviete čo s ním? Kúpte si pergolu. Je to vkusná a veľmi užitočná konštrukcia, ktorá dokáže perfektne splynúť s okolím.
 

 
12.5.2017
 
Pergola rozšíri obytný priestor s terasou a veľmi často plynulo nadväzuje na dom. 
 

11.5.2017
 
Pergola je nielen ozdobným prvkom záhrad, kaviarní či reštaurácií, ale plní aj funkciu tienenie a zastrešenie.
 

10.5.2017
 
Typickými stavbami rímskeho impéria boli átria. Cieľom bolo prepojenie obytného priestoru a prírody. Ide o miestnosť pod šírym nebom. Pôdorys môžete prispôsobiť priestorovým možnostiam vašej záhrady.

9.5.2017
 
Veranda je hlavne v lete hojne využívaným miestom, kde sa ľudia schádza s priateľmi a klebetia. Túto pohodu však môžu ľahko narušiť nepríjemné slnečné lúče. Tým sa dá účinne ubrániť, stačí si zaobstarať markízu.
 

5.5.2017
 
Tienenie interiéru môžeme zariadiť aj inak než len inštalácií žalúzií. Vonkajšie rolety sú v tomto smere o dosť účinnejšie, využijete je tiež na pergolách. Navyše oplývajú vlastnosťami, ktoré bežné žalúzie postrádajú.
 

4.5.2017
 
Samotná stavba pergoly by mala byť vecou odbornej firmy, ktorá vám pergolu dovezie a zmontuje. Letné posedenie pod strieškou si môžete postaviť tiež sami. Tretia cestou je kúpiť konštrukciu a nechať nainštalovať odborne.

3.5.2017
 
Sedíte radi v záhrade či na terase s priateľmi? Pre zatienenie je vhodným riešením pergola, ktorá umožní spojenie s prírodou a napriek tomu sa v nej budete cítiť útulne, ako v obývačke.

2.5.2017
 
Zariadiť si záhradu ide moha spôsobmi. Záleží hlavne na tom, či ju chcete využívať na pestovanie všetkého možného, ​​na leňošenie alebo kombináciou oboch možností.
 

28.4.2017
 
Do záhrady vyberáme rastliny, ale materiál na dláždenie chodníkov, stavbu terasy či pergoly, už tak dôležitý pre nás nie je. Sa zle zvolenými variantmi môžeme výsledný dojem zo záhrady pokaziť.

26.4.2017
 
Túžite po pergole, kde si môžete posedieť s priateľmi? Poradíme vám, ako si vybrať správnu pergolu, ktorú prispôsobíte svojim požiadavkám na spôsob montáže, vzhľad, prípadne tiež na ovládanie zastrešenie.

 
24.4.2017
 
Zariadiť si na záhrade kútik, ktorý nebude slúžiť iba na chytanie bronzu, ale aj na posedenie s priateľmi, nemusí byť pracné ani drahé. Stačí len vedieť ako na to.
 

21.4.2017
 
Túžite mať na záhrade miesto, kde sa môžete v súkromí stretávať s priateľmi a ktoré vám zároveň poskytne príjemné zatienenie.
 

20.4.2017
 
Aj keď to vonku tak nevyzerá, leto sa blíži a s ním aj bežné letné radovánky. Medzi ne nesmie chýbať ani posedenie vonku s priateľmi v krčmičke alebo doma na verande.
 

19.4.2017
 
Záhrada je dôležitou súčasťou každého rodinného domu. Mala by poskytovať majiteľovi miesto, kde môže tráviť voľný čas. Nesmie tu chýbať pergola, vďaka ktorej možno ľahko relaxovať.

18.4.2017
 
Stavbou pergoly dodáte záhrade romantický nádych. Naviac vytvára príjemné zatienenie v slnečných dňoch.
 

14.4.2017
 
Chýbajú na svojej terase tieň? Postavte si vlastný zastrešenie. Môžete k tomu síce využiť vlastné suroviny, ale oveľa lepšie je zaobstarať si prefabrikovanou pergolu.
 

13.4.2017
 
Grilovanie na záhrade je príjemnou aktivitou na jar a hlavne v lete, kedy k tomu panujú najvhodnejšie podmienky. Dobré počasie sa ale môže rýchlo zmeniť a vonkajšie zábava ľahko prejsť do bezhlavého úteku pred dažďom. A preto je dobré rozmýšľať nad zastrešením.
 

11.4.2017
 
Záhrada vedľa domu je vždy veľkou pridanou hodnotou. Na takomto pozemku sa dá pestovať ovocie, zelenina i okrasné rastliny. Dá sa ale využívať aj na organizovanie záhradných párty či obyčajnému posedenie s niekoľkými priateľmi.

 
10.4.2017
 
Pergola už nemusí byť len drobná drevená stavba. Moderná doba ponúka tiež mnoho nových trendov v oblasti pergol.
 

7.4.2017
 
Staviame Ak pergolu svojpomocne, môžeme sa dopustiť chyby. Aké sú časté chyby?

6.4.2017
 
Užívať si možností verandy väčšinu mesiacov v roku je možné, chce to však mať zastrešenie. Krytie pred dažďom dokážete vytvoriť nielen pomocou plechového plátu pripevneného k stene, ale zvládne to aj pergola.
 

 
5.4.2017
 
Tiež chcete bývať na záhrade? Teda ju využívať od jari do jesene? Drobné záhradné stavby vám to umožní.

4.4.2017
 
Domáce vonkajšie posedenie je určite veľká pridaná hodnota, ktorá sa zúročuje hlavne v jarných a letných mesiacoch. Užívať si možnosti terasy možno ale len v peknom počasí, teda ak nie je chránená strechou.
 

 
3.4.2017
 
Letné mesiace sú zvyčajne v znamení dovoleniek. Nie je ale potrebné navštevovať vzdialenej krajiny. V lete si môžete dostatočne oddýchnuť aj pred vlastným prahom, zvlášť, ak vlastníte väčšiu záhradu.
 

Zastrešenie verandy je skoro tak dôležité, ako jej podlaha. Zabraňuje dažďu, aby nám kazil grilovanie, priateľské posedenie alebo obyčajné vonkajšie leňošenie.
 

 
Leto sa nezaobíde bez poriadnej grilovačky. Grilovanie pod pergolou môžete vykonávať aj v zlom počasí.

 
Pergoly sú obľúbené multifunkčné stavby, ktoré nám poskytnú príjemný priestor pre odpočinok. Ako pergolu vhodne zastrešiť?
 

 
Záhrada je našou vizitkou a v istej miere odráža aj náš vkus. Viete, ako usporiadať záhradu pri chate?
 

 
Kytky v kvetináči ponúka nekonečne veľa riešení. Samostatne umiestnený kvetináč môže byť zaujímavým prvkom v záhrade, skupina kvetináčov rovnako vysadených ozdobí pergolu, predzáhradku aj schody.
 

Pri budovaní záhrady je potrebné si ujasniť, či bude slúžiť na pestovanie rastlín, na relaxáciu alebo obidvom.

 
Pergoly k stene domu sú už mnoho rokov veľmi populárna a môžeme ich vídať ako u rodinných domov a víl, tak aj napríklad ako zastrešenie na reštauračné záhradiek a na mnohých ďalších miestach.
 

Drevo je ekologické palivo, ktoré stále využíva na vykurovanie veľa ľudí. Pri dome môžete uvidieť dřevník plný polien alebo polená vyskladaná do tvaru ježka.

Ak chcete rozšíriť odpočinkový priestor do záhrady, potom vyberte hliníkové pergoly, ktoré spájajú vzhľad aj funkčnosť a kvalitu.
 

Zastrešená pergola alebo terasa môže poslúžiť ako letná kuchyňa. Viete, ako ju zariadiť?
 

Pergola bude miestom pre chvíle pohody a relax s priateľmi.
 

Zastínění pergol

 DSCN0384

Rolety, ktoré zabezpečia tieň a ešte väčšie pohodlie pergoly

Vonkajšie rolety na pergoly ochráni jej vnútorný priestor aj vás pred vetrom, slnečnými lúčmi, ale aj pohľady z ulice či od susedov. A zvýši tak vaše súkromie a pohodlie.

Najžiadanejšie a zároveň najpraktickejšie sú screenové rolety, ktoré na rozdiel od nepriehľadné markízové textílie, počas dňa umožňujú vďaka rozdielnym svetelným podmienkam vnútri pergoly a vonku výhľad von do záhrady, ale pohľad dovnútra blokujú. Ďalším variantom je zatienenie kombinujúci screenové látku a priehľadný fóliu.

Zároveň je možné použiť zvislej tieniace rolety do pergoly v prevedení, kedy textília vedená iba napnutým oceľovým lankom, nerezovou tyčou alebo po celej výške v bočných vodiacich lištách (ZIP systém) .Zipové rolety sú obľúbené najmä preto, že stiahnutím kompletne uzavrú priestor pergoly a dovnútra sa nedostane vietor a teplo zostáva uvnitř.Pro zatienenie šikmej strechy pergoly slúži výsuvné rolety s markízové látkou vo vodiacich lištách, pohybujúcich sa pomocou plynových pružín.

Chcete spríjemniť posedenie pod pergolou? Objednajte si zatienenie pergoly.